حوله تن پوش زارا | مقاله آموزشی | مطالب تاریخی مد و فشن در صنعت منسوجات

نوشته شده توسط: پودایران
1 سال قبل
376 بازدید
print

اوررتگا، مدیر و رئیس زارا زمانی تصمیم گرفت مدل کسب و کاری خود را دگرگون کند و چیزهایی بسازد که مشتریان می‌خواستند؛ با کیفیتی نسبتا خوب و به قیمتی مناسب.

یکی از اولین محصولاتی که اورتگا تولید کرد، حوله تن پوش زارا بود. این لباس همچنین نسخه‌ ارزان‌تری از لباس‌هایی بود که در یکی از فروشگاه‌ها  فروخته می‌شدند. او همچنین از یکی از فروشندگان زن این فروشگاه (که بعدها همسرش شد) کمک گرفت. برای راه‌اندازی شرکتش، اورتگا یک وام ۳۰ یورویی از بانک گرفت و حوله تن پوش زارا زیربنا و پایه‌ کسب و کار او را شکل داد. نام برند زا‌را یک تاریخ عاشقانه دارد چون اورتگا به تبعیت از زادار، نام بندری در کرواسی و همچنین مکانی که او و همسرش، روزالینا مرا، ماه عسل‌ خودشان را در آن گذراندند «زارا» را انتخاب کرد. با این وجود قبل از آنکه این برند صاحب نام زارا بشود، اورتگا نام زوربا را انتخاب کرده بود، اما از آنجا که یک کافه‌ محلی این نام را روی خود گذاشته بود او مجبور شد نام شرکت را عوض کند و همان موقع نام آن را «زارا» گذاشت. هرچند برای مدت زمانی بسیار کوتاه آمانسیو اورتگا، بنیانگذار زارا، ثروتمندترین مرد جهان نامیده می‌شد؛ یعنی حتی از بیل گیتس عبور کرده بود! ثروت خالص او در آن زمان ۷۹ میلیارد دلار بود. در این شرایط هر ساله، زارا تعداد حیرت‌انگیز ۱۲ هزار طرح جدید را ارائه می‌کند! چه کسی است که دوست نداشته باشد صاحب همه‌ آنها شود؟ با چنین پیش‌زمینه جذابی، زارا حق دارد یکی از پیشگامان عرصه تکنولوژی در زمینه برندها نام بگیرد.

این برند جهانی برای حفظ مشتریان خود ایده‌های متفاوتی را ارائه کرد. یکی از جدیدترین ایده‌ها ساخت اپلیکیشنی است که مشتریان می‌توانند با نصب آن بر تلفن همراه خود از جدیدترین مدل‌های ارائه شده توسط این کمپانی، لباس‌های پشت ویترین و همچنین آخرین مدل‌های پوشیده شده توسط بهترین مدل‌ها آگاه شوند.

به همین دلیل طبق آمار رسمی در عرصه مد و برندهای برتر، زارا بیش از بقیه از تمام ظرفیت تکنولوژی از صنعتش بهره می‌برد و با ایده‌هایش نقش مهمی در بهبود آینده تکنولوژیک دنیا دارد.

 

 

منبع : مجله تجارت طلایی

اشتراک گذاری در
برچسب‌ها:,