برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱ کدامند؟

اگرچه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچ نمایشگاهی در جهان برگزار نشد، اما موزه‌ها و متصدیان بیکار نبوده‌اند و امسال علیرغم ادامه‌دار بودن شرایط قرنطینه، سعی دارند با برگزاری نمایشگاه‌های آثار هنری ضررهایشان را جبران کنند. در ادامه این مطلب با برخی از برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱ از نمایشگاه برده‌داری در موزه رایکس (Rijksmuseum) آمستردام هلند گرفته تا نمایشگاه بازآفرینی زندگی نرون، امپراطور فاسد روم، آشنا خواهید شد.

برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱

نمایشگاه برده‌داری (Slavery)

موزه رایکس شهر آمستردام، تاریخ افتتاحیه ۳۰ ام مه

در موزه رایکس، سابقه استعمار ۲۵۰ ساله برده‌داری متعلق به ۴ قاره جهان در قالب آثار هنری نمایش داده خواهد شد که تجارت برده را در اقیانوس اطلس و اقیانوس هند در برمی‌گیرد. این نمایش حول داستان زندگی ده فرد از جمله برده‌ها، برده‌داران و افرادی که در برابر حکومت مقاومت کرده‌اند، می‌چرخد.

طبق گفته Valika Smeulders، تاریخدان و متخصص برده‌داری در موزه، راهنمای صوتی که شامل تاریخ شفاهی، آهنگ‌ها و گویندگان شخصیت‌هاست، کمک می‌کند تا بازدیدکنندگان برده‌داری را بیشتر و بهتر احساس کنند. Smeulders همچنین می‌گوید: «متصدیان با محققان خارجی و رهبران بسیاری در این باره صحبت کرده‌اند، زیرا ما در برج عاج ننشسته‌ایم و تفکر انتزاعی نداریم». در نمایشگاه برده‌داری پرتره‌های رامبراند نیز نشان داده خواهند شد.

برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱

نمایشگاه ایران حماسی (Epic Iran)

موزه ویکتوریا و آلبرت شهر لندن، تاریخ افتتاحیه ۳۰ ام آگوست

قرار است یکی از برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱ با نام ایران حماسی در موزه ویکتوریا و آلبرت برگزار شود. نمایشگاه ایران حماسی با نمایش ۳۵۰ اثر هنری و نمادین، سعی دارد تمدن ۵ هزار ساله ایران را در معرض دید عموم قرار دهد. این نمایشگاه ده بخشی، قرار است با داشتن یک دروازه، چند باغ، قصر و کتابخانه، طراحی همه جانبه ای از یک شهر را داشته باشد. این نمایشگاه در ابتدا نگاهی به امپراطوری ایران باستان از ۳۲۰۰ سال قبل از میلاد خواهد داشت و حکومت ساسانی، آیین زرتشت، ظهور و برقراری اسلام و دوران سلطنت سلسله قاجاریان را به نمایش خواهد گذاشت و در انتها نگاهی به آثار مدرن و برجسته هنرمندانی همچون پرویز تناولی، منیر فرمانفرمائیان و شیرین نشاط خواهد انداخت.

این نمایش بر مبنای ادبیات استوار است. در بخشی از آن به شعر و استفاده از آن در نسخه‌های خطی قدیمی و در بخشی دیگر به شعر حماسی قرن یازدهم (شاهنامه فردوسی) پرداخته خواهد شد. نمایش چنین نسخه‌های خطی کمیاب که از مجموعه ساریخانی (Sarikhani Collection) در آکسفوردشایر (Oxfordshire) و کتابخانه بریتانیا الهام گرفته شده است، مسلما قابل توجه خواهد بود. در نمایشگاه ایران حماسی همچنین تندیس‌های گچی سربازان دوران هخامنشی که به تازگی مرمت شده‌اند در اندازه‌های واقعی نشان داده خواهد شد. تندیس‌هایی که دو هزار سال قبل زینت بخش کاخ داریوش بوده‌اند.

معرفی چند حوله خوب

برای خرید روی محصول مورد نظر کلیک کنید

There is nothing to show here!
Slider with alias mobile-mahsol-1 not found.

برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱

نمایشگاه سفرهای یک هنرمند دوره رنسانس (Dürer’s Journeys: Travels of a Renaissance Artist)

گالری ملی لندن، تاریخ افتتاحیه ۱۸ ژوئیه تا ۲۴ اکتبر

در دورانی که سفر کردن دشوار، خطرناک و گران بود، آلبرشت دورر (Albrecht Dürer)، در اواخر قرن پانزدهم و اوایل قرن شانزدهم، به سختی از اروپا عبور می‌کرد تا ایده‌ها و فنون را جمع کند، با هنرمندان و مشتریان ارتباط برقرار کند و شهرت خود را گسترش دهد. نمایشگاهی که قرار است در گالری ملی لندن برگزار شود، یکی از برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱ خواهد بود، زیرا برای اولین بار است که اهمیت سفرهای دورر را در مکان‌هایی مانند ایتالیا، برای پیشرفت کار وی و تاثیر گسترده‌تر آن‌ها به تصویر خواهد کشید.

سوزان فوئستر، معاون مدیر گالری ملی می‌گوید: «شهرت او  در زمان خودش بسیار نوآورانه بود. کنجکاوی‌های فکری مداوم او تبادلات مفیدی را با هنرمندان در شمال و جنوب اروپا ایجاد کرد.» این نمایش شامل طرح‌های کوچکی است که دورر در طول سفرهای خود از مناظر، گیاهان، حیوانات و مردم ساخته است (و همچنین یادداشتی مبنی بر سرقت کیف دستی همسرش).

بسیاری از آثار اولین بار است که در انگلستان به نمایش درمی‌آیند. یکی از برجسته‌ترین موارد، مسیح در بین پزشکان (Christ Among the Doctors (۱۵۰۶)) است. این ترکیب شلوغ، از سرهای خاکستری اطراف مسیح جوان، زمانی ساخته شد که دورر در ونیز مشغول کار بر روی یک محراب بود. نسخه وسیع‌تر این نمایش قرار است تابستان در موزه Suermondt-Ludwig-Museum اجرا شود.

برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱

نمایشگاه یایویی کوساما: گذشته نگر

موزه مارتین گروپیوس باو، ۱۹ مارس الی ۱ آگوست

هشت نمایشگاه مهم یایویی کوساما که بین سال‌های ۱۹۵۲ و ۱۹۸۳ برگزار شد، برای بازنگری آثار این هنرمند ژاپنی در بهار امسال در برلین بازآفرینی می‌شود. بازسازی نمایش‌ها نشان خواهد داد که چگونه استفاده هنرمند از فضا گسترش یافته و چگونه بعد از گذشت ۷۰ سال همچنان توانسته است توجه رسانه‌ها را به خود جلب کند.

علاوه بر این، اتاق آینه بی‌نهایت (Infinity Mirror Room) که به طور خاص برای این مناسبت ساخته شده است، به کارهای کمتر شناخته شده او اشاره می‌کند. از جمله این کارها می‌توان به نقاشی رنگ روغن روی کاغذ، تجمع اجساد (Accumulation of Corpses) (1950) و بی‌نام (Untitled) (63-1962) اشاره کرد.

برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱

نمایشگاه سوفی تویبر آرپ: زندگی انتزاعی

موزه هنر بازل،۲۰ مارس الی ۲۰ ژوئن؛ موزه تیت مدرن لندن،۱۵ ژوئیه الی ۱۷ اکتبر؛ موزه هنر مدرن نیویورک،۲۱ نوامبر الی ۱۲ مارس ۲۰۲۲

سوفی تویبر آرپ یک مجسمه ساز آلمانی فرانسوی مشهور است. یک نظرسنجی که از موزه هنر بازل شروع و در موزه هنر مدرن نیویورک خاتمه می‌یابد، با هدف نشان دادن کمک‌های سوفی تویبر آرپ به تاریخ انتزاع انجام خواهد شد. تویبر آرپ قبل از اینکه به یک چهره اصلی در کاباره ولتر تبدیل شود، در زمینه طراحی پارچه، رقص و صنایع دستی تحصیل کرده است و با چهره‌های برجسته دیگری مانند تریستان تزارا، ژان کوکتو و مارسل دوشان همکاری داشته است.

در اواسط دهه ۱۹۲۰، آرپ با تولید مجموعه‌ای از ترکیبات که حاوی ارجاعات رمزگذاری شده به نمادهای کیهانی و متعالی است. سبک ساختاری گرایانه خود را پرورش داد. در این نمایشگاه حدود ۴۰۰ اثر وجود خواهد داشت که با کمیسیون‌های اولیه معماری و طراحی داخلی شروع می‌شود و با نقاشی‌های انتزاعی که کمی قبل از مرگ این هنرمند در سال ۱۹۴۳ ترسیم شده‌اند پایان می‌یابند.

برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱

نمایشگاه جورجیا اوکیف (Georgia O’Keeffe)

موزه تیسن بور نمیسا مادرید،۲۰ آوریل الی ۸ آگوست؛ مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو پاریس،۸ سپتامبر الی ۶ دسامبر؛ موزه فوندیشن بیلر،۲۳ ژانویه الی ۲۲ مه ۲۰۲۲

اگرچه در ایالات متحده آمریکا به طور کامل در این باره تحقیق شده است، مطالعات عمده‌ای نیز در مورد جورجیا اوکیف در اروپا انجام شده است. برپایی این نمایشگاه فرصتی برای مخاطبان سراسر قاره است تا با زندگی و کار مدرنیست پیشگام آمریکایی آشنا شوند.

سرپرست Marta Ruiz del Árbol می‌گوید: «فرصت تجزیه و تحلیل او در سه موسسه در تاریخ مدرنیسم اروپا، امکان قرار دادن کارهای او در یک زمینه جهانی را فراهم می‌کند». در این نمایشگاه حدود ۸۰ تابلو از او انتخاب شده است تا زندگی هنرمند را در یک زاویه دید گسترده ارائه دهد. در میان این تابلوها خیابان نیویورک با ماه (۱۹۲۵)، اولین سری از تصاویر خیابان‌های شهر و جیمسون وید / گل سفید شماره ۱(۱۹۳۲)، گران‌ترین نقاشی یک زن هنرمند است که در حراج فروخته شده‌اند.

برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱

نمایشگاه نرو (Nero)

موزه بریتانیا در لندن،۲۷ مه تا ۲۴ اکتبر

آیا Nero واقعا آنگونه که در کتاب‌های تاریخ آورده شده است خودکشی کرده بود یا آیا تصاویر مشهور از امپراطور روم می‌تواند نشان دهنده اخبار جعلی باشد؟ جواب این سوالات در یکی از برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱ مورد بررسی قرار خواهند گرفت. تورستن اوپر متصدی برنامه می‌گوید: «شگفت آور است. آنچه ما فکر می‌کنیم در مورد نرو می‌دانیم، مبتنی بر منابع خصمانه است».

این نمایشگاه زندگی و سلطنت نرو را دنبال می‌کند و عوامل محرک رویدادهای مهم و نحوه درک آن‌ها را بررسی می‌کند. موضوعات مربوط به حکومت وی، خانواده، نقاشی‌های دیواری و بسیاری از موضوعات دیگر مورد بررسی قرار خواهند گرفت. اوپر می‌گوید: «هدف ما این نیست که از نرو یک فرشته بسازیم، بلکه می‌خواهیم نشان دهیم برداشت‌ها و روایت‌های بسیار متفاوتی وجود دارد. تاریخ دستکاری می‌شود، ما باید بدانیم چرا و چگونه.»

نمایشگاه یوهانس فرمیر: بازتاب

گالری آلته مایسر،۴ ژوئن الی ۱۲ سپتامبر

اگرچه نمایشگاه گالری آلته مایسر شامل موارد مهمی از جمله زنی با رنگ آبی در حال خواندن نامه (۱۶۶۳) از موزه رایکس آمستردام و زن جوان باکره (۷۲-۱۶۷۰) از گالری ملی لندن خواهد بود، اما ستاره نمایش یک نقاشی از مجموعه عمومی شهر خواهد بود. دختری در حال خواندن نامه جلوی پنجره (۱۶۵۹) اخیرا بازسازی شد تا نقاشی درون تصویر آشکار شود.

تصویر پنهان یک کوپید حدود ۴۰ سال پیش توسط اشعه ایکس تشخیص داده شده بود، اما فرض بر این بود که رنگ آمیزی بیش از حد آن توسط خود فرمیر انجام شده است. در این نمایشگاه ده نقاشی از فرمیر همراه با ۴۰ اثر دیگر از هنرمندان هلندی از جمله پیتر دو هوچ ارائه می‌شود.

آثار هنری

نمایشگاه باربارا کروگر

موسسه هنر شیکاگو؛ موزه هنر شهرستان لس آنجلس

یکی از برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱ مربوط به هنرمند مفهوم گرای آمریکایی به نام باربارا کروگر خواهد بود که به دلیل کلاژهای سیاسی مستقیمش که ترکیبی از متن و تصویر است معروف است. این نمایشگاه به یکی از کارهای کروگر به نام Thinking of You, I Mean Me, I Mean You تعلق دارد که دارای کلاژها، فیلم‌ها و آثاری است که به ندرت از دهه ۱۹۸۰ دیده می‌شود. این نمایشگاه قرار بود تابستان امسال در موزه هنر شهرستان لس آنجلس در انستیتوی هنر شیکاگو برگزار شود، اما به گفته سخنگوی موزه، به دنبال تعطیلی موزه‌های ایالت متحده به دلیل همه گیری ویروس کرونا ممکن است به تاخیر بیفتد.

آثار هنری

نمایشگاه بوتیچلی

موزه ژاکمارت آندره پاریس،۱۰ سپتامبر تا ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲

نمایشگاهی از هنرمند رنسانس ایتالیایی، ساندرو بوتیچلی، قرار است در پاییز امسال در موزه ژاکمارت آندره پاریس برگزار شود. مضمون این نمایشگاه شامل شاهکارهایی از مجموعه‌های مهم ایالت متحده و اروپا از جمله مدونا و کودک (۷۰-۱۴۶) از موزه لوور؛ بازگشت جودیت به بتولیائی (۷۰-۱۴۶۹) از موزه هنرهای معاصر سین سیناتی؛ جودیت و سر هولوفرنس (۱۵۰۰-۱۴۹۷) از موزه رایکس و جولیانو د مدیچی (۸۰-۱۴۷۸) است.

پیر کوری، مسئول هماهنگی نمایشگاه می‌گوید: «بوتیچلی، طراح و رئیس یک استودیوی بزرگ است که علاوه بر نقاشی فلورانس، طرح‌هایی برای گلدوزی، تزئین و چاپ تولید می‌کند». در این نمایشگاه آثاری از دیگر هنرمندان برجسته قرن ۱۵ مانند وروکیو و فلیپو لیپی نیز به نمایش درخواهد آمد.

نمایشگاه جاسپر جونز: ذهن/ آینه

موزه هنر فیلادلفیا، ۲۸ سپتامبر تا ۱۳ فوریه ۲۰۲۲؛ موزه ویتنی هنر آمریکایی،۲۹ سپتامبر تا ۱۳ فوریه ۲۰۲۲

نمایشگاه جاسپر جونز به قدری بزرگ است که به طور همزمان در دو موزه که در فاصله ۱۰۰ مایلی از هم قرار گرفته‌اند برگزار می‌شود. نتیجه همکاری بین موزه ویتنی هنر آمریکایی در نیویورک و موزه هنر فیلادلفیا، نمایشگاه دوقلویی خواهد بود که استفاده جونز از تکرار و بازتاب آثار هنری اش را نشان می‌دهد.

Carlos Basualdo متصدی PMA می‌گوید: «هر یک از این گالری‌ها به عنوان همنوا و پژواک همتای خود عمل می‌کنند». در هر یک از این دو نمایشگاه فضایی برای بازسازی نمایش‌های مهم اولیه در گالری لئو کاستلی در دهه ۱۹۶۰ وجود دارد. در موزه هنر فیلادلفیا نسخه‌های متفاوتی از شماره کارهایش از شماره ۰ الی ۹ ( ۱۹۶۱ ) گرد هم آمده است؛ در موزه ویتنی هنر آمریکایی مجموعه تابلوهای پرچم این هنرمند به نمایش درمی‌آیند.

آثار هنرینمایشگاه کویر (Queer)

گالری بین المللی NGV در ملبورن، ۱۰ دسامبر تا ژوئن ۲۰۲۲

قرار است یکی از برترین نمایشگاه‌های هنری ۲۰۲۱ با نام نمایشگاه کویر در گالری بین المللی NGV در ملبورن برگزار شود. نمایش کویر که پیش از این توسط یک موسسه استرالیایی روی صحنه رفته بود، با حدود ۳۰۰ اثر از برترین آثار هنری در گالری ملی ویکتوریا در ملبورن حضور خواهد یافت.

تونی الوود مدیر NGV می‌گوید: «کویر نمایشی برای تفسیر مفاهیم و داستان‌های عجیب و غریب به روش‌های شگفت آور و قابل تامل است». با در نظر گرفتن مرزهای چند وجهی، هیچ قانونی وجود ندارد که بتواند Queer باشد. برخی از آن‌ها توسط هنرمندان Queer کار خواهد شد، مانند هنرمند استرالیایی Leigh Bowery.

 

xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosokeonhacaiketquabongdalichthidau7m.newskqbdtysokeobongdabongdalufutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩa开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育乐鱼体育亚新体育亚新体育亚新体育爱游戏爱游戏爱游戏华体会华体会华体会IM体育IM体育沙巴体育沙巴体育PM体育PM体育AG尊龙AG尊龙AG尊龙AG百家乐AG百家乐AG百家乐AG真人AG真人<AG真人<皇冠体育皇冠体育PG电子PG电子万博体育万博体育KOK体育KOK体育欧宝体育江南体育江南体育江南体育半岛体育半岛体育半岛体育凯发娱乐凯发娱乐杏彩体育杏彩体育杏彩体育FB体育PM真人PM真人<米乐娱乐米乐娱乐天博体育天博体育开元棋牌开元棋牌j9九游会j9九游会开云体育AG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88
xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosokeonhacaiketquabongdalichthidau7m.newskqbdtysokeobongdabongdalufutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩa开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育乐鱼体育亚新体育亚新体育亚新体育爱游戏爱游戏爱游戏华体会华体会华体会IM体育IM体育沙巴体育沙巴体育PM体育PM体育AG尊龙AG尊龙AG尊龙AG百家乐AG百家乐AG百家乐AG真人AG真人<AG真人<皇冠体育皇冠体育PG电子PG电子万博体育万博体育KOK体育KOK体育欧宝体育江南体育江南体育江南体育半岛体育半岛体育半岛体育凯发娱乐凯发娱乐杏彩体育杏彩体育杏彩体育FB体育PM真人PM真人<米乐娱乐米乐娱乐天博体育天博体育开元棋牌开元棋牌j9九游会j9九游会开云体育AG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88
زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
تماس با کارشناس فروش