چگونه حوله ها را بشوییم تا دوام آنها بیشتر شود؟

نوشته شده توسط: پودایران
3 سال قبل
940 بازدید
print

دوام حوله خوب

در مقاله ی زیر راه هایی برای شستن حوله ها برای داشتن حوله خوب و با کیفیت و هم چنین نکاتی برای خشک کردن، نگهداری و خرید حوله آورده ایم.

 

دوام حوله
این نکات مراقبتی آسان به شما کمک خواهند کرد تا حوله هایتان نرم تر بمانند و مدت طولانی تری دوام بیاورند.
باور کنید یا نه؛ تعدای راه های عملی و حقیقی برای شستن حوله هایتان وجود دارد که اگر می خواهید از حوله هایتان مدت بیشتری استفاده کنید می توانید آنها را به کارگیرید؛ درحالیکه بدون این نکات حوله هایتان را می توانید داخل ماشین لباسشویی بیندازید و آنهارا تمیز تحویل بگیرید.

این راه های کاربردی باعث می شود تا حوله هایتان حتی بعد از چندین بار شست وشو نو به نظر برسند .

 

دوام حوله

۱.شست و شو قبل از استفاده:

قبل از استفاده از حوله ها برای اولین بار؛آنها را بشویید زیرا اکثر حوله ها دارای سیلیکون یا دیگر مواد پوششی هستند که جذب آب را مسدود می کنند،شستن حوله ها این مواد را ازبین برده و اجازه می دهد حداکثر جذب،صورت گیرد .

۲.استفاده از مواد شوینده و سرکه:

به منظور تثبیت بیشتر رنگِ حوله های رنگی، در طی چند شست و شوی اولیه، آنها را با لباس های رنگ مشابه در آب گرم با اضافه نمودن نصف فنجان سرکه سفید همراه با نصف مواد شوینده پیشنهادی به داخل ماشین، شستشو نمایید. در این شرایط سرکه به تثبیت رنگ حوله شما کمک کرده و باقی مانده ی مواد شوینده را از روی حوله حذف می کند.

۳.شستشوی دائم حوله ها:

در صورت استفاده مداوم هر ۳ تا ۴ روز حوله هارا بشویید،برای شستشوی حوله های رنگی از آب گرم و و شوینده های مخصوص کالای رنگی استفاده کنید.حوله های سفید باید به طور جداگانه یا با سایر کالای سفید شسته شوند تا از تغییر رنگ ظاهری آنها در طول زمان جلوگیری شود.

۴. استفاده از مقادیر خیلی کم نرم کننده برای شسشو:

باتوجه به دستورالعمل ها فقط در هر ۳ یا ۴ بار شستشو از نرم کننده ها استفاده کنید زیرا ایجاد حالت واکس مانند به وسیله ی نرم کننده ها؛ سبب بدتر شدن الیاف حوله و کم شدن قدرت جذب آب در طول زمان خواهد شد.

۵.بعد از شسشو حوله هارا بتکانید :

بعد از بیرون آوردن حوله ها از ماشین لباسشویی آنها را بتکانید زیرا این کار باعث می شود کرک های حوله به حالت اولیه و ایستاده برگشته و ضمن ایجاد زیردست نرم تر از جذب آب بهتری نیز برخوردار شود.

۶.حوله ها را به دقت خشک کنید:

وقتی حوله ها را از ماشین لباسشویی بیرون می آوردید مطمئن شوید که آنها خشک شده اند؛ زیرا حتی رطوبت کم حوله بیشتر در مناطق با رطوبت بالا به سرعت سبب کپک زدن آن می شود. البته توجه داشته باشید که حرارت زیاد نیز باعث لطمه زدن به الیاف حوله خواهد شد.

دوام حوله

نکاتی برای خرید حوله:
۱.حوله های حمام و سرویس ها از لوازم ضروری منزل هستند.
شما می توانید حوله های سفید و ساده کلاسیک را انتخاب کنید یا انواع مختلفی از آنها را که در طرح و نقش و رنگ متنوع هستند خریداری نمایید. البته بسیاری از افراد به دلیل اینکه حوله های سفید به آنها حس بهتری می دهد آن را نسبت به انواع مختلف حوله های دیگر ترجیح می دهند. و بعضی دیگر حوله های با طرح های شاد و زیبا را که برایشان نشاط آفرین است انتخاب می کنند.

۲. به خاطر قدرت و جذب بالای آب توسط پنبه اکثر حوله ها از این جنس می گزینند. فرآیند تولید و انتخاب مواد بسیار روی جذب حوله تاثیرگذار است،مورد دیگر وجود پرز یا کرک های روی حوله هاست که سریعتر و بهتر آب و رطوبت را از روی پوست جذب خواهد کرد. امروزه آبگیری ،لطافت و سبک بودن حوله از شاخص های مهم برای خرید حوله است.

۳.حوله های با کیفیت وخوب درصورت مراقبت صحیح تا ۱۰ سال می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. همیشه در هنگام خرید حوله، برچسب های مراقبتی روی آنها را به دقت مطالعه کنید و دستورالعمل های گفته شده را رعایت نمایید.

۴ .همچنین برای از بین بردن بوی بد حوله در صورت به وجو آمدن می توانید مقاله راهی آسان برای از بین بردن بوی نا خوشایند حوله‌  را بخوانید.

۵ .ویدئوی زیر شیوه ی تا کردن حوله خوب را به دو صورت نشان می دهد :

 


 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در
برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *