رنگ سال 2020 | رنگ سال 99 | مقاله آموزشی | مد و فشن | پنتون

نوشته شده توسط: پودایران
12 ماه قبل
269 بازدید
print
رنگ سال 2020

” آبی کلاسیک رنگ سال پنتون برای سال ۲۰۲۰ است “

شاید بارها از خود سوالاتی مثل این را پرسیده باشید.
رنگ سال چیست؟ یا رنگ سال ۹۹ چیست؟ یا مثلا رنگ سال ۲۰۲۰ چیست و توسط چه کسی انخاب میشود؟
برای جواب به این سوال بهتره اولا بدانید که معمولا این انتخاب بوسیله شرکت پنتون انجام میگیرد و دوما اینکه پشت این انتخاب معمولا فلسفه ای درست قرار دارد.

شرکت پنتون رنگ آبی کلاسیک یا پنتون ۴۰۵۲-۱۹ را بعنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب کرده است. سال ۲۰۲۰ نمایانگر شروع یک مرحله جدید از زندگی همه ماست!
از نظر شرکت پنتون آبی کلاسیک پیغام ” تضمین ایجاد آرامش ، اطمینان و ارتباط ” را در خود دارد.

درحالیکه رنگ مرجانی بعنوان رنگ سال ۲۰۱۹ معرفی شد و بیانگر پویای و حس سرزندگی بود ، رنگ آبی کلاسیک بعنوان رنگ سال ۲۰۲۰ القا کننده حس آرامش است.
رنگ آبی کلاسیک یا آبی کبالت بیانگر تعامل ، درون نگری و بی آلایشی است. همچنین به تمرکز افکار در دنیای پر مشغله آمیخته با فناوری کمک می کند.

لاتریس آیزمن مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون یادآور شده است که ” رنگ آبی کلاسیک کمک می کند تا عمیقتر باشیم و فراتر از بدیهیات بیاندیشیم. این رنگ ما را در داشتن چشم انداز وسیعتر و افزایش ارتباطات یاری میکند. ما نیاز به اعتماد و ایمان داریم”

“آبی کلاسیک رنگ اعتماد و اطمینان است”

بگفته شرکت پنتون آبی کلاسیک در مد و فشن ، طراحی داخلی ، منسوجات و طراحی گرافیک کاربرد خواهد داشت.

چرا مردم با آبی کلاسیک و رنگ سال ارتباط برقرار میکنند ؟

بگفته کارشناسان پنتون آبی کلاسیک با رنگ آسمان در هنگام غروب آفتاب مطابقت دارد. به همین دلیل است که بسیاری از انسان ها می توانند با این رنگ زیبا ارتباط برقرا کنند و آن را دوست دارند.
لحظه غروب و ساعات پایانی روز این حس را القا میکند که قرار است چه چیزهای دیگری اتفاق بیافتد ؟ این مسئله توامان حس اشتیاق و اطمینان را بوجود می آورد. همه ی ما این آسمان آبی را میبینیم و با آن ارتباط برقرار میکنیم ، چون در دسترس است.

رنگ آبی کلاسیک نه به جنسیت خاص و نه به فصل خاصی اختصاص دارد. در عین نوستالوژیک بودن مدرن نیز هست و به همین دلیل برند ها مشهوری مثل آف وایت و رالف لورن هم در کالکشن مدرنشان و هم در کالکشن کلاسیکشان از این رنگ استفاده کرده اند.

برند پودایران نیز سعی کرده است در برخی از محصولات خود از این رنگ بهره ببرد که در ادامه چند نمونه را ملاحضه می فرمایید.

اشتراک گذاری در
برچسب‌ها:,