مقدمه‌ای بر روز جهانی حوله

روز جهانی حوله

در 25 می یک تعطیلات سالانه است که برای بزرگداشت نویسنده داگلاس آدامز توسط طرفدارانش ایجاد شده است. آدامز رمان کلاسیک علمی تخیلی «راهنمای هیچیکر به کهکشان» را نوشت. این روز پس از اینکه در سن 49 سالگی دچار حمله قلبی ناگهانی شد، به یاد او برگزار شد. طرفداران او می خواستند راهی برای بزرگداشت کار زندگی او بیابند و پس از برگزاری یک روز حوله‌ای، موفقیت این روز، آن را به یک رویداد سالانه تبدیل کرد. در این روز، طرفداران به هر کجا که می‌روند با خود حوله حمل می‌کنند. امروز، ما این تعطیلات را با حوله‌ای دور گردنمان جشن می‌گیریم، زیرا ما نیز داگلاس آدامز را دوست داریم! برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روز با ما همراه باشید.

تاریخچه روز حوله

روز حوله در 25 می، دو هفته پس از تاریخ مرگ آدامز در سال 2001 – 11 مه جشن گرفته می‌شود. این روز به مرور زمان یک تعطیلات در نظر گرفته شد. چرا حوله انتخاب شده‌است؟ گفته می‌شود که حوله در «راهنمای هیچیکر به کهکشان » اهمیت زیادی دارد. آدامز در مورد حوله‌ها به عنوان مفیدترین وسیله برای یک مسافر بین ستاره‌ای نوشت. در فصل سوم کتاب، او می‌نویسد: «حوله، مفیدترین چیزی است که یک مسافر بین ستاره‌ای می‌تواند داشته باشد.» طبق روز جهانی حوله، حوله تا حدی ارزش زیادی دارد.

روز جهانی حوله

می‌توانید آن را برای گرما به دور خود بپیچید تا از قمرهای سرد Jaglan Beta   عبور کنید. می‌توانید روی آن در سواحل شنی مرمری درخشان Santraginus V  دراز بکشید و بخارهای تند دریا را استنشاق کنید. می‌توانید با آن زیر ستارگانی بخوابید که چنان سرخ بر دنیای کویر کاکرافون می درخشند…» و بنابراین استفاده‌ها ادامه دارد. قوی ترین توصیه آدامز این بود: «هرگز بدون حوله خود جایی نروید».

این روز در حال حاضر 19 سال است که جشن گرفته می‌شود و یک مناسبت عالی برای طرفداران داستان‌های علمی تخیلی در سراسر جهان است تا دور هم جمع شوند و با حوله‌اای خود شادی کنند. می‌گویند آدامز نویسنده ای شوخ طبع و بامزه‌ای بود و این روز نشان دهنده شوخی دوست داشتنی او است.

فعالیت‌های روز حوله

 • یک حوله همراه داشته باشید

طرفداران «راهنمای هیچیکر برای کهکشان» یک حوله در طول روز به همراه خواهند داشت، پس حوله خود را بردارید و به آن‌ها بپیوندید! فقط مطمئن شوید که تمیز است. از حوله خود عکس بگیرید و آن را با هشتگ towelday#   در شبکه‌های اجتماعی آپلود کنید. برخی از عبارات «راهنمای سفر به کهکشان» را در مکالمات خود بگنجانید. “زندگی‌ ما، این کیهان و همه چیز”، “آدم‌ها به نیاکان خود افتخار نمی‌‌کنند و کم پیش می‌آید که آن‌ها را به شام دعوت کنند”، “گذشت زمان درست مانند توهم است. زمان ناهار، ۲ برابر می‌گذرد”، یا “من عاشق ضرب الاجل هستم. سر و صدایی که در حین عبور ایجاد می‌کنند.” ممکن است این اصطلاحات روز جهانی حوله اطرافیان شما را گیج کنند، اما کسانی که می‌دانند، متوجه می‌شوند.

روز جهانی حوله

 • به وب سایت مراجعه کنید

وب سایت towelday.org   را بررسی کنید و ببینید همه در این روز چه کار می‌کنند. از خود الهام بگیرید و راه‌های دیگری برای جشن گرفتن یا پیوستن به دیگران به عنوان گروه در منطقه یا حتی کشور خود بیابید. یا علاقه‌مند باشید و رویداد روز حوله خود را بسازید که طرفداران بتوانند در آن شرکت کنند.

روز جهانی حوله

چرا ما روز حوله را دوست داریم؟

می‌توانید اطلاعات زیادی را در روز از حساب توییتر towelday و وب سایت رسمی towelday.org   دریافت کنید. می‌توانید مواردی مانند اطلاعات زندگی داگلاس آدامز، جزئیات مجموعه رادیویی      Hitchhiker’s Guide to the Galaxy را بیابید و با بیش از 7000 طرفدار که این روز را دنبال می‌کنند تعامل داشته باشید. ماراتن کتاب این تعطیلات به ما فرصتی می‌دهد تا آثار زندگی آدامز را بخوانیم یا بازخوانی کنیم. به عقب برگردید و خود را در سه گانه «راهنمای هیچیکر به کهکشان» و همچنین «آژانس کارآگاه جامع دیرک جنتلی»، «زمان چای طولانی تاریک روح» و بسیاری عناوین دیگر که آدامز را بسیار محبوب کردند، غرق کنید.

روز جهانی حوله

جلسه پرخوری کهکشان این روز همچنین به ما فرصتی می دهد تا در نمایش های مرتبط با آدامز زیاده روی کنیم. پس فیلم یا سریال برگرفته از کتاب‌های او را تماشا کنید. این کار را با دوستان خود انجام دهید و حوله های خود را با هم حمل کنید. این نویسنده بزرگ را جشن بگیرید و برای تماشای تلویزیون خوب و کلاسیک دور هم جمع شوید.

روز حوله در سر تا سر جهان

امروزه در سرتاسر جهان، طرفداران «راهنمای کهکشان تاسوعای» به سخنان داگلاس آدامز درباره روز جهانی حوله توجه می‌کنند. او می‌گوید : « مفیدترین چیزی است که یک خودروساز بین ستاره‌ای می تواند داشته باشد» و به طور آشکار به افتخار نویسنده، حوله را برای آن روز با خود حمل می کنند. آدامز نه سال پیش درگذشت. تبلیغات رویدادهای روز حوله در سرتاسر جهان برگزار می‌شود و شامل ناهار میخانه‌ای در بریزبن، فلش‌موب‌ها در برزیل و برلین، پیک نیک در بوداپست، مسابقه شعر ووگون در پورتلند، اورگان، مهمانی آبجو در زاگرب و یک فنجان چای خوب است.

جشن‌های روز حوله

بسیاری از افراد به سادگی متعهد شده اند که یک حوله حمل کنند. پیچ و تاب دیگری در روز توسط طرفداران تری پرچت ارائه شده است، که در 25 مه به افتخار رویدادهای رمان دیده بان شب و در حمایت از تحقیقات آلزایمر، که این دو رویداد را با پوشیدن حوله های یاسی ترکیب می کنند و یاسی می‌پوشند. اگرچه تاریخ واقعی مرگ آدامز، حمله قلبی در سن 49 سالگی، 11 ماه مه بود، اما روز حوله دو هفته بعد جشن گرفته می‌شود، و به تاریخ اولین رویداد که به زودی به عنوان بیداری برای طرفداران تنظیم شد وفادار ماند. پس از مرگ ناگهانی او رویداد امسال اولین رویداد از زمان استفاده گسترده از توییتر است و توییت‌های دوستان و دنبال‌کنندگان آدامز، که استفن فرای و نیل گیمن را در میان تعدادشان به حساب می‌آورند، آگاهی این روز را گسترش داده‌ است. یک وب‌سایت به نام towelday.org برای جشن‌ها،  رویدادهایی را که برای روز جهانی حوله در سراسر جهان برگزار می‌شود هماهنگ می‌کند و از طرفداران می‌خواهد که تصاویر حوله‌های خود را در فلیکر و یوتیوب آپلود کنند و با هشتگ #towelday توییت کنند.

مجموعه رادیویی Hitchhiker’s Guide to the Galaxy

اگرچه مجموعه رادیویی اصلی Hitchhiker’s Guide to the Galaxy برای اولین بار بیش از 30 سال پیش پخش شد، اما همچنان محبوب است و شش رمان، یک سریال تلویزیونی، یک بازی کامپیوتری، سه محصول اصلی صحنه و یک فیلم از آن ساخته شده‌است. سال گذشته، به مناسبت سی امین سالگرد انتشار اولین کتاب، ششمین رمان در فهرست پرفروش ترین‌ها قرار گرفت. صدها نفر با لباس مجلسی در بانک جنوبی لندن گرد هم آمدند تا این سالگرد را جشن بگیرند. آفرینش آدامز نیز در اکتبر سال گذشته به میان کهکشانی رفت.

در حالی که فضاپیمای LCROSS   ناسا با سرعت بیش از 9000 کیلومتر در ساعت به سمت ماه حرکت می‌کرد، در توییتی گفته شد ” این چه چیزی است که خیلی سریع به سمت من می آید؟ اینقدر بزرگ و مسطح و گرد. … به یک نام بزرگ و گسترده! همین است! زمین! ها! سپس به ماه برخورد کرد. در همین حال، سرن، خانه برخورد دهنده بزرگ هادرون، نیز به این سرگرمی می‌پیوندد. بولتن سرن می نویسد: “این واقعیت که آخرین ساختمان سرن شماره 42 را یدک می‌کشد از توجه مردم داخل و خارج از سرن دور نمانده است، به ویژه با نزدیک شدن به سالگرد مرگ نابهنگام آدامز در می 2001 مردم توجه بیشتری به آن نشان می‌دهند.

سخن آخر درباره روز جهانی حوله

به افتخار نویسنده مورد علاقه‌شان، طرفداران آدامز 25 می را روز جهانی حوله اعلام کرده‌اند. در این روز طرفداران با خود یک حوله حمل می‌کنند  و در سراسر جهان جشن‌هایی برگزار می‌کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه محصول
تماس با کارشناس فروش