سلام . من بنی لوئیس هستم و از سال ۲۰۰۳ شروع به مسافرت به کشور های مختلف کرده ام و با فرهنگ ها و عادات جوامع مختلف روبرو شده ام . تقریبا به ۲۳ کشور مسافرت کرده ام و در اکثر این کشور ها بیشتر از یک ماه زندگی کرده ام. در خیلی این کشور ها بعضی عادات و روش های زندگی آنها من را شگفت زده کرده است و حتی بعضی از آنها بخشی از رفتار های خود من نیز شده اند .

امروز قصد دارم بعضی از این عادات جالب و حتی عجیب ( البته به نظر من ) را برای شما شرح بدهم و امیدوارم شما نیز به این کشور ها سفر کنید تا خودتان چیز های جدیدتری را کشف کنید.

۱ . برزیل : پذیرایی از مهمان با پیشنهاد دوش گرفتن !

در یکسالی که در کشور برزیل زندگی کردم با این رسم عجیب آشنا شدم. در این کشور وقتی جایی مهمانی میروید به شما پیشنهاد میکنند تا دوش بگیرید حتی اگر نخواهید مدت زیادی آنجا بمانید. البته این بخاطر این نیست که آنها از بوی بدن شما نارحتند . دلیل اصلی این موضوع اینست که برزیل دارای آب و هوایی گرم و شرجی است و مردم بزریل یکی از پاکیزه ترین مردمی هستند که من تابحال ملاقات کرده ام. آنها در طول روز ۲ الی ۳ بار دوش میگیرند مخصوصا اگر آنها فعالیت بدنی مثل ورزش داشته باشند.

حالا این عادت برای خود من هم بوجود آمده و اگر کسی در یک روز گرم سال به خانه من بیاید به طور اتوماتیک این سوال را  از او میپرسم. حالا فرض کنید او یک دختر باشد و فقط یک دوست معمولی من باشد . گاهی هم ممکن است در مقابل این سوال فکر کنند که من به طور غیر مستقیم به آنها میگویم که شما بدنتان بوی بدی میدهد!

دوش گرفتن

چند مقاله خواندنی

Oops...
Slider with alias mobile-1 not found.

۲ . مصر : چراغ راهنمایی مهم نیست ، هر موقع دوست داری از خیابان عبور کن !

چیز عجیبی که در مصر با آن روبرو شدم این بود که تقریبا هیچ چرا غ راهنمایی در خیابان ها وجود ندارد . اگر بخواهید از خیابان عبور کنید باید از عرض خیابان هایی که معمولا ۵ لاین هستند عبور کنید در حالیکه ماشین ها به سرعت به سمت شما می آیند ( خوب شد که به ایران نیامده! ) . در ابتدا این برای من خیلی وحشتناک بود و انگار میخواستم از وسط جهنم عبور کنم اما بعدا به آن عادت کردم. حالا که مدتی هستم که در آلمان هستم وقتی که میبینم مردم پشت چراغ راهنمایی ایستاده اند و منتظر سبز شدن چراغ عبور عابران پیاده هستند مغزم به من فشار می آورد که سریعتر و قبل از سبز شدن چراغ از خیابان عبور کنم.امیدوارم سریعتر از این عادت بد خلاص شوم.

عادت

۳ . کشورهای آمرکای لاتین : برای سلام و خداحافظی زمان خوبی را اختصاص دهید.

بطور کلی شما در کشورهای این منطقه نمیتوانید خیلی سریع سلام بدهید و خیلی هم سریع خداحافظی کنید و جمع را ترک کنید. مثلا وقتی دختر ها به هم میرسند صورت یکدیگر را دو ، سه یا حتی چهار بار میبوسند . حتی مردان نیز وقتی یکدیگر را میبینند صورت یکدیگر را میبوسند ( ایران خودمان را ندیده هنوز ).

حالا این مسئله در کشور هایی مثل برزیل طولانی تر هم است . آنها جلو می آیند و شما را در آغوش میگیرند. اصلا ممکن است شما آن فرد را دیروز ملاقات کرده باشید ولی او به نحوی شما را در آغوش میکشد که انگار سالها است که شما را ندیده است.

این ارتباط گرم بین مردم بسیار مسری است به شکلی که وقتی به آن عادت میکنید خیلی سخت است که آنرا ترک کنید.

لحظه خداحافظی هم به همین سادگی نیست . شما نمیتوانید رو به جمع بایستید و بگویید شب خوش یا خدانگهدار.
شما باید از تک تک افراد جمع خداحافظی کنید پس اگر قصد دارید مثلا ساعت ۸ شب جمع رو ترک کنید باید از ساعت ۷:۳۰ شروع به حداحافظی با افراد حاضر در جمع کنید.

بخاطر همین عادت من نمی توانم احساس خوبی به سلام و خداحافظی کوتاه داشته باشم.

 

عادت

 

۴ . اسپانیا : خواب بعد از ظهر !

چیز عجیبی که در اسپانیا دیدم این بود که آنها نزدیک بعد از ظهر حدود ۲ الی ۳ ساعت کارشون را تعطیل میکنند و اکثرا راهی خانه شده و چرت بعد از ظهر (siesta) میزنند. البته این ایده در تابستان خیلی خوب است چون نزدیک ظهر هوا به شدت گرم و سوزان است و تنها چیزیکه به آن نیاز خواهید داشت یک جای خنک است. این مسئله در ابتدا برای من خیلی عجیب بود ولی بعد از مدتی خودم نیز به آن عادت کردم و فکر میکنم کار مفید و خوبی است.

عادت

 

خواب بعد از ظهر

 

خواب بعد از ظهر

 

در آخر باید بگویم که خیلی از این عادات شاید در ابتدا عجیب بنظر برسند ولی وقتی به آنها فکر میکنیم میبینیم که پشت بعضی از آنها یک دلیل منطقی و فلسفه خوب قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه محصول
تماس با کارشناس فروش