راهی آسان برای از بین بردن بوی نا خوشایند حوله‌

نوشته شده توسط: پودایران
3 سال قبل
836 بازدید
print

راهی آسان برای از بین بردن بوی نا خوشایند حوله‌

گاهی اوقات بعد از استفاده از حوله، بوی خاصی از آن به مشام می‌خورد که زیاد خوشایند نیست. شما می دانید که به‌ تازگی آنرا شسته‌اید و به همین دلیل این بوی نامطبوع باعث تعجبتان می‌شود و به نظر می‌رسد که هیچ راهی برای از بین بردن آن وجود ندارد.
در نولید حوله از االیاف نرم با خاصیت جذب بالا استفاده می‌شود و این ویژگی باکتری های تولید کننده بوی نامطبوع را به‌ راحتی جذب کرده و آبگیری حوله را کاهش می‌دهد. البته این مسئله باعث می‌شود که حوله‌ها به‌ تدریج بوی ناخوشایندی بگیرند و خاصیت جذب آب آنها کاهش پیدا کند.

در این شرایط به‌ جای دور انداختن حوله و خریدن حوله‌های جدید، می‌توانید با یک ترفند ساده و به کمک جوش‌شیرین و سرکه عمر دوباره‌ای به آن‌بدهید. سرکه باعث نرم شدن و افزایش توانایی جذب آب حوله می‌شود و جوش‌شیرین بوی نامطبوع آنرا از بین می‌برد. با استفاده از این مواد بوی بد حوله‌ها به‌ سرعت از بین می‌رود و خاصیت جذب و پاک‌کنندگی حوله به‌ وضوح افزایش پیدا می‌کند.

لوازم و مواد موردنیاز:

 نصف فنجان جوش‌ شیرین

یک فنجان سرکه سفید

ماشین­ لباسشویی و آب داغ (نیازی به استفاده از قابلیت‌های دیگر ماشین‌ لباسشویی نیست)

دستورالعمل برای ماشین‌ لباسشویی درب از بالا

حوله‌ها را در ماشین‌ لباسشویی قرار داده و آن را با آب داغ پر کنید. برای اطمینان از داغ بودن آب می‌توانید در یک ظرف بزرگ مقداری آب را جوشانده و آن را در ماشین‌ لباسشویی بریزید.
در مرحله بعد سرکه را به آب داخل ماشین اضافه کرده و ماشین‌ لباسشویی را روشن کنید. بعد از اتمام شستشو، دوباره ماشین‌ لباسشویی را با آب کاملا داغ پر کنید و این دفعه جوش‌شیرین را در ماشین‌ لباسشویی بریزید و یک بار دیگر شستشوی کامل را انجام دهید.

در آخر حوله‌ها را طبق روال همیشگی‌ خشک‌ کنید و خواهید دید که آن‌ها به تازگی و لطافت حوله نو به نظر می‌رسند. اگرهنوز بوی بد حوله‌ها برطرف نشده بود، مراحل فوق را یک‌ بار دیگر تکرار کنید و این بار مطمئنا به نتیجه مطلوب دست پیدا خواهید کرد.

دستورالعمل برای ماشین‌ لباسشویی درب از جلو
حوله‌ها را در ماشین‌ لباسشویی قرار داده و سرکه را داخل محفظه مواد شوینده بریزید. ماشین‌ لباسشویی را در حالت شستشو با آب داغ را روشن کنید. بعد از تمام شدن اولین دور شستشو، یک‌ بار دیگر با جوش‌ شیرین این کار را انجام دهید. این بار هم از برنامه شستشو با آب داغ استفاده کنید. در آخر حوله‌ها را خشک‌ کنید و اگر از نتیجه راضی نبودید، دوباره مراحل یک و دو را تکرار کنید.

نکاتی برای جلوگیری از بو گرفتن حوله‌ها

رطوبت و گرما باعث رشد باکتری و تولید کپک در داخل ماشین‌ لباسشویی شده و این باکتری ها به‌ راحتی به حوله یا کالای مورد شستشو منتقل می‌شوند. لذا همیشه بعد از کار با ماشین‌ لباسشویی تا مدتی درب آنرا باز بگذارید تا دما تعدیل پیدا کرده و بخارات آب خارج شوند.

اشتراک گذاری در
برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *