مراحل پیدا کردن کانسپت در طراحی حوله پودایران

نوشته شده توسط: پودایران
2 سال قبل
554 بازدید

آیا تاکنون فکر کرده اید که حوله ها هم نیاز به طراحی دارند؟ برای اینکه حوله مورد توجه مشتری قرار بگیرد یک تیم بزرگ طراحی با ایده های ذهنی متفاوت روی تولید حوله فعالیت دارند. پیدا کردن کانسپت در طراحی حوله خیلی دشوارتر از کانسپت طراحی لباس است. در واقع اوج خلاقیت طراح و ایده های ذهنی ابتکاری در طراحی حوله دیده می شود. رمز موفقیت شرکت های تولید کننده انواع حوله، استفاده از طراحان با تجربه و خلاق است.

عکس-کانسپت-1

پیدا کردن کانسپت یکی از چالش های جدی برای دست اندرکاران در تولید حوله است. کانسپت همان ایده های خلاقانه است که در ذهن طراح ایجاد می شود. همه پدیده های اطراف از طبیعت جاندار گرفته تا مصنوعات ساخت بشر، می تواند منبع الهام طراح حوله باشد. کانسپت در واقع پروسه تولید را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. به طور کلی دو راه برای پیدا کردن کانسپت در طراحی حوله وجود دارد:

  • الف- کانسپت پیرو

در طراحی بر مبنای کانسپت پیرو، طرح اصلی حوله از قبل وجود داشته است و طراح با کمی تغییر، سعی در ارائه ای متفاوت دارد. برای مثال کانسپت در طراحی حوله یک هتل پنج ستاره از همین مقوله است. ایده های زیادی در این مورد وجود دارد که در پیروی از ایده های قبلی و تکمیل کننده آن می تواند رونمایی شود.

  • ب- کانسپت پیشرو

اما در کانسپت پیشرو خلاقیت در طراحی با استفاده از الهامات ذهنی طراح، دیده می شود. به بیانی دیگر شاید نمونه ای از این کانسپت هرگز دیده نشده باشد. این نوع طراحی کمی ریسکی است و طراح نمی داند استقبال خریداران از آن چگونه است. برای مثال طراحی تن پوش حوله ای از انواع جدیدتر حوله است که در گذشته های دور وجود نداشته است.

چگونه کانسپت در طراحی حوله را پیدا کنیم؟

برای رسیدن به کانسپت های خاص باید ایده پرداز ماهری باشید. داشتن تجربه و مهارت در طراحی یک امتیاز است. سلیقه مشتری را بشناسید تا طرح هایی پر فروش را به بازار عرضه کنید. دیدن مدل های قدیمی حوله، بررسی طرح های پر فروش و همه جزئیات کوچک را در نظر بگیرید. در نهایت کانسپت ارائه شده باید مورد توجه مشتری قرار بگیرد.

  • رنگ و طرح حوله ای

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر کانسپت در طراحی حوله رنگبندی و طرح های پارچه حوله ای است. نتیجه نهایی کار بستگی به همین نکات ریز دارد. برای مثال حوله های ترند اغلب از رنگ سال الهام گرفته شده اند. با ترکیب رنگ ها طرح های چشمگیرتری را ایجاد کنید. رنگ ها احساس را انتقال می دهند. با استفاده از رنگ های مناسب می توانید کانسپت های جذاب تری طراحی کنید. طراحی حوله تابع قانون خاصی نیست در واقع برخی از رنگ ها بیشتر مورد توجه مشتری قرار می گیرند و این بستگی به بافت منطقه دارد. برای اینکه تنوع رنگی بیشتری داشته باشید رنگ زمینه را تک رنگ کار کنید و از چاپ برای برجستگی بیشتر محصول کمک بگیرید. استفاده از چاپ بر روی حوله نهایت خلاقیت در ایده پردازی است. از جادوی رنگ ها به نفع خود استفاده کنید.

  • سن و جنس خریدار

کانسپت در طراحی حوله ارتباط مستقیم با سن مشتری دارد. برای مثال برای طراحی حوله سیسمونی و نوزادی ایده هایی به ذهن می رسد که این ایده ها اصلا مناسب طراحی حوله تن پوش عروس و داماد نیستند. رنگ ها، طرح ها و حتی دوخت حوله وابسته به سن و جنس مصرف کننده بهتر است متفاوت باشد. شاید تصور کنید حوله تابع جنسیت مصرف کننده نیست اما سلیقه عمومی چیز دیگری ثابت کرده است.

  • جنس و بافت حوله

منسوجات حوله ای دارای بافت و جنسهای متفاوتی هستند. برای پیدا کردن کانسپت در طراحی حوله به بافت پارچه توجه کنید. آیا طرح مورد نظر برای حوله ضخیم طراحی شده یا مناسب پارچه حوله ای نازک و لطیف است؟

  • کانسپت در طراحی حوله با توجه به کاربرد

کاربرد اصلی حوله خشک کردن است. اما برای اینکه ایده های خلاقانه تری در ذهن داشته باشید به نوع حوله و کاربری آن نیز توجه کنید. منظور اینست که بدانید این حوله برای صورت و دست است یا اینکه در حال طراحی یک حوله استخری هستید. وقتی قصد طراحی حوله تن پوش کودک را دارید، ابتکار عمل زیادتری دارید و می توانید ایده های ابتکاری را چاشنی خلاقیت کنید. اما برای طراحی حوله آشپزخانه نیاز به الهامات ذهنی تاثیرگذارتری دارید. توجه داشته باشید که حوله برای استفاده در مکان های مختلف طراحی می شود و لازم است تا متناسب با فضا طراحی شود. طراحی یک حوله قدی برای استفاده در آشپزخانه، فاجعه است.

پیدا کردن کانسپت در طراحی حوله ی پودایران

پودایران تولید کننده انواع حوله در ایران دارای سابقه ای بیش از ۴۰ سال است. این شرکت با ارائه ایده های جدید در طراحی حوله توانسته مورد توجه مصرف کنندگان قرار گیرد. مراحل پیدا کردن کانسپت در طراحی حوله پودایران خیلی دقیق و حساس است. در واقع موفقیت این مجموعه تولیدی در گرو طراحی مبتکرانه و مشتری پسندانه حوله بوده است. انواع حوله های چاپی در طرح ها و نقش های متنوع توسط طراحان با تجربه پودایران بر طبق ترندهای مُد دنیا، هم اکنون در فروشگاه های بزرگ عرضه شده است. حوله ها دستی، حوله استخری، حوله تن پوش و … در ابعاد و اندازه های مختلف توسط این مجموعه ارائه می شود.

اشتراک گذاری در
برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.