حوله گرم | حوله سرد | روش آماده کردن حوله گرم | روش آماده کردن حوله سرد

نوشته شده توسط: پودایران
1 هفته قبل
21 بازدید
print

حوله گرم یا سرد ؟

یکی از سرویس هایی که در اکثر ایرلاین ها دنیا برای مسافت های طولانی در اختیار مسافران قرار میگیرد ارائه حوله های گرم یا سرد می باشد ، که برای تمیز کردن و یا تغییر دمای پوست است . البته حوله در مکان های مختلف کاربرد های متفاوتی نیز دارد ، بعنوان مثال در بعضی از آرایشگاه ها برای راحت تر تراشیدن ریش از حوله گرم استفاده میشود.

اما تاریخچه استفاده از حوله گرم یا سرد !
حوله گرم یکی از سنتهای کهن و یک آیین میزبانی در ژاپن است ، اکنون نیز در رستوران های ژاپنی در سراسر دنیا قبل از سرو غذا از حوله مرطوب یا در اصطلاح ( Oshibori اشیبوری ) استفاده می شود. از حوله گرم در زمستان و از حوله سرد در تابستان استفاده میگردد تا حس مطبوعی به پوست منتقل گردد . در اکثر سالنهای زیبایی و دندانپزشکی ها ( برای تسکین درد حاصل از عمل یا حتی ترمیم دندان ) و رستوران ای اروپا و ایالات متحده از دستگاه های مخصوص برای ارائه حوله گرم استفاه میشود ، که داخل خود حوله را با بخار آب گرم مینماید و سپس در اختیار مشتری قرار میدهد.

روش آماده کردن حوله گرمحوله استفاده شده چه سرد و چه گرم از جنس پارچه حوله ای است . حوله را معمولا بصورت رول و یا تا شده سرو مینمایند که بسته به نوع سرویس در پایه های مخصوص قرار میدهند که طبق سنت در اکثر رستوران های ژاپنی سطح بالا ، اوشیبوری را در ظرف پایه دار چوب بامبو سرو میکنند.

روش آماده کردن حوله گرم

همانطور که در بالا گفته شد حوله را بصورت گرم یا سرد سرو مینمایند ، طریقه آماده سازی حوله ی گرم به اینصورت است که حوله را با آب جوش به صورت یکنواخت مرطوب مینمایم و سپس در معرض حرارت غیر مستقیم قرار میدهیم تا آب داخل حوله بخار شود و باید توجه داشت تا قبل از سرو پوشش روی حوله را نباید برداشت زیرا بخار داخل حوله بسیار فرار است و حوله به سرعت دمای حود را از دست میدهد.

روش آماده کردن حوله گرم

روش آماده کردن حوله سرد

روش آماده کردن حوله سرد به این صورت است که حوله را باید با آب خیلی سرد ( معمولا با آب و یخ ، دمای آب را تا حد زیادی پایین می آورند ) بصورت یکنواخت مرطوب کرد و سپس در یخچال یا بین دو ظرف یخ قرار داد تا سرمای آب داخل حوله حفظ شود.

از حوله گرم و سرد برای سرویس خوش آمد گویی در بیزینس کلاس و یا فرست کلاس در اکثر ایرلاینها استفاده میشود ، اما بعلت خاصیت تمیز کردن در اغلب پرواز های طولانی مدت قبل از غذات سرویس حوله ی گرم ارائه میشود تا مسافران نیازی به شستن دستها قبل از غذا نداشته باشند و کمترین تردد در داخل کابین صورت بگیرد.

روش آماده کردن حوله سرد

 

روش آماده کردن حوله سرد

 

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *