شامپوی خوب | شامپو بچه | شستشوی مو | شامپوی ضد شوره | شامپوی نرم کننده

نوشته شده توسط: پودایران
7 ماه قبل
223 بازدید

کلمه شامپو از یک لغت هنوی بنام چامپانا به معنای ماساژدادن گرفته شده است.
قبلا ز پیدایش شامپو بصورت امروزی ، مردم برای شستشوی موی خود از مواد گیاهی مانند سدر ، چوبک ، کتیرا و مواد معدنی مانند خاک های سیلیسی استفاده میکردند ولی صابون متداول ترین ماده جهت شستشوی مو بوده است و به همین علت اولین شامپو ها ، شامپو های صابونی بوده اند و کمکم با پیدایش پاک کننده و بالاخره پاک کننده های خالص عرضه شدند.

البته در حال حاضر ، هنوز بسیاری از مردم به علت عدم آگاهی از مشکلی که قلیایی بودن صابون و سختی آب برای مو پدید می آورد ، از صابون برای شستن موی خود استفاده میکنند. مهمترین عملکرد شامپو ، تمیزکردن مو و پوست سر و برطرف کردن چرک و آلودگی از روی سطح آن است.
البته پاک کنندگی یک شامپو ویژگی مشترک همه شامپو هاست و رقابت پامپو ها بر سر مسئله زیبا کردن موی سر همزمان با پاگیزگی سطح آن است. زیبایی های مو که بوسیله شماپو بدست می آیند عبارتند از درخشش وتلالو ، نرمی ، قابلیت اداره و فرم دهی ، انبوه بنظر رسیدن و سهولت شانه خوری گس از استفاده هستند.

شامپوی خوب

معرفی چند حوله خوب

برای خرید روی محصول مورد نظر کلیک کنید

Slide Slide

خیلی به دنبال تقویت مو ها به وسیله این شوینده نباشید ، چون قطعا راه حل های بهتری وجود دارد. سرم ، ماسک مو ، روغن های تغذیه کننده و … گزینه هایی مناسب تر محسوب می شوند.

شامپوهای درمانی را بهتر است هر ۲ الی ۳ ماه یکبار عوض کنید . در زمان استفاده هم بهتر است بعد از یکبار استفاده از شامپوی تخصصی ، یکبار شامپوی خنثی یا شامپوی بچه به مو ها بزنید.

در مورد شامپو های روزانه نیز تا زمانی که دچار حساسیت نشده اید و مشکلی برای موها ایجاد نکرده تا مدت ها می توانید از همین شامپو استفاده کنید. استفاده از انواع نرم کننده به صورت مداوم ، برای افرادی که به هر دلیلی اعم از جنس پایه مو یا رنگ کردن پی در پی موهایی خشک دارند توصیه میشود ، اما همه ی افراد نیازی به استفاده همیشگی از نرم کننده ها ندارند.

شامپوی نرم کننده

مهمترین نکته در انتخاب شامپوی مناسب این است که متناسب با نوع مو های شما باشد ، مثلا اگر موهایتان را رنگ یا دکلره کرده اید ، باید از شامپوی مناسب موی رنگ شده استفاده کنید.

اگر موهای تان هر چند وقت یکبار شوره میزند ، بهتر است به فکر یک شامپوی ضد شوره تخصصی باشید. شامپوهای ضد شوره به دو دسته تقسیم میشوند. دسته اول آن هایی که ملایم تر بوده و برای شستشوی روزانه مناسب است . دسته دوم شامپو های ضد شوره تخصصی بوده که به دلیل ترکیبات آن بهتر است یک روز در میان استفاده شود. شوره سر دلایل مختلفی دارد مثل استرس ، تغذیه ، عدم شست و شوی مناسب مو و ….

شامپو بچه

شامپو های بچه با شامپو های معمولی در PH ، نوغ و غلظت مواد فعال آن متفاوت هستند. PH شامپو های بچه طوری تنظیم شده اند که با PH چشم مطابقت داشته و میزان ریزش اشک را حداقل کند . در حالیکه پوست سر به PH کمتری نیاز دارد. بنابراین به افرادی که دارای پوست سر حساس هستند پیشنهاد می شود به جای استفاده از شامپوی بچه از شامپوهای ملایم استفاده کنند.

شستشوی مو

ویژگی های یک شامپوی خوب :

  • یک شامپوی خوب باید کاربرد آسان و توزیع مناسب روی پوست سر داشته باشد
  • سهولت شستشوی کف از بین مو ها و پوست سر و پس از مصرف شامپو موی مرطوب به آسانی شانه شود
  • عطر آن ملایم بوده و ایجاد حساسیت نکند
  • پس از شستشو مدت خشک شدن مو طولانی نباشد
  • موهای خشک حالت پذیری مناسب پیدا کنند و موهای حالت یافته نرم ، براق ، صاف ، لغزنده و قابل کنترل باشند
  • شامپو روی پوست و مو ایجاد حساسیت نکند و قدرت پاک کنندگی ملایمی داشته باشد
  • شامپویی که کل چربی موها را بزداید ، شامپوی مطلوبی نیست
  • پس از شستشو موها الکتریسیته ساکن نداشته باشند ، یعنی هنگام شانه زدن موها به هوا بلند نشوند.

شامپوی ضد شوره

امیدواریم این مقاله بتواند شما را در شناخت ویژگی های یک شامپوی خوب یاری برساند.

اشتراک گذاری در
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.