حمام دود | قبیله هیمبا | لوسیون خاک سرخ | حمام بدون استفاده از آب

نوشته شده توسط: پودایران
5 ماه قبل
149 بازدید

حمام دود ! با این روش در بیابان هم پاکیزه بمانید!!!

مردم قبیله هیمبا که در نامیبیا ساکن هستند مجموعه منحصر به فردی از انسان‌هایی هستند که فرهنگ آن‌ها دارای پیچیدگی خاصی است که برای بیشتر ما عجیب خواهد بود . مردم این قبیله که گاهی Ovahimba  یا Omhimba  نامیده می شوند  در منطقه خودمختار نامیبیا زندگی می‌کنند .

حمام دوداگر شما دوست دارید بدانید که چرا این قبیله اینقدرعجیب و منحصربفردهستند ، پس ادامه این مقاله رو بخوانید.
آنها کودکان تازه متولد شده خود را با گردن‌بند مهره تزئین می‌کنند ، از حمام دود و لوسیون خاک سرخ استفاده میکنند یا اینکه در انزوا زندگی می‌کند و نسبت به تماس‌های خارجی محتاط هستند و سخت تلاش می‌کنند تا مطمئن شوند که عقاید و فرهنگ آن‌ها به هیچ وجه با عقاید دیگران آمیخته نشود. حال متوجه میشوید که چرا ما کنجکاو هستیم تا این افراد تمدن گریز را بشناسیم .

قبیله هیمبا

 

 

این افراد عمدتا دامدار و کشاورزهستند در حالی که زنان آن‌ها مشغول جمع‌آوری هیزم ،  پخت ‌و پز ، سرو غذا و یافتن منابع آب تازه هستند . برخی از روستاییان از نظر اجتماعی مذهبی هستند و خدایان قدیم خود را می پرستند. چند همسری در بین آنها پذیرفته شده‌ است و دختران جوان در سنین پایین ازدواج می‌کنند . اگرچه چند همسری در آفریقا چیز عجیبی نیست  اما در این اقلیم بسیار فراوان است .

قبیله هیمبا

 

از اینکه افراد این قبیله با آب حمام نمیکنند خیلی شگفت زده نخواهید شد وقتی بدانید که آنها در یکی از خطرناک ترین و کم آب ترین مناطق آب و هوایی دنیا زندگی میکنید. آب و هوای خشن بیابانی و فقدان وسایل نقلیه باعث شده که مردم قبیله هیمبا حمام نروند.

حمام دود

البته این کمبود ( عدم دسترسی به حمام ) موجب نشده که آنها زیبا جلوه نکنند . مخصوصا وقتی آنها لباس های سنتی خودشون رو به تن میکنند خیلی زیبا بنظر می رسند. لباس های آنها خیلی پوشیده نیست و اکثرا ( احتمالا بخاطر ژنتیک آنها ) دارای استایل و آناتومی زیبایی هستند.

قبیله هیمبا

 

حمام دود

آنها برای نظافت خود نوعی خاک سرخ روی بدنشان می مالند و بصورت روزانه بدنشان را با نوعی دود خاص بخور می دهند.  حمام دود به اینصورت است که درون یک ظرف پر از گیاهان مخصوص تکه ای ذغال سرخ شده می اندازند و پس از سوختن گیاهان و تولید دود بر روی ظرف خم میشوند تا دود به بدنشان برخورد کند. در همین حین بدلیل حرارت ایجاد شده از ذغال و سوختن گیاهان بدنشان شروع به تعرق میکند و پس از آن با استفاده از رطوبت حاصل از تعرق بدنشان را شسته وتمیز می کنند.

لوسیون خاک سرخ

 

لوسیون خاک سرخ

حمام دود

 

 

مردم این قبیله معمولا در مقابل غریبه ها مهمان نواز هستند ولی اجازه ورود فرهنگ جدیدی را به درون ساختار قبیله خود نمی دهند.

اینکه چرا آنها هنوز به این سبک زندگی و به عقاید خود ( که بعضا باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها می شود ) پایبند هستند برای خیلی از افراد سوالاتی ایجاد میکند. اما شاید این سبک زندگی برای ما نامطلوب بنظر برسد ، درصورتیکه شاید افراد این قبیله بسیار زیاد از حمام دود و لوسیون خاک سرخ لذت ببرند.

 

اشتراک گذاری در
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.