رنگ سال 2021 | رنگ سال 1400 | دکوراسیون | زرد درخشان | خاکستری خنثی

نوشته شده توسط: پودایران
10 ماه قبل
289 بازدید

هر سال شرکت پنتون بعد از بررسی های کارشناسی و به فراخور سال پیش رو رنگ سال آینده را انتخاب میکند. امسال نیز پنتون مثل گذشته اقدام به انتخاب رنگ های سال کرده است. درست متوجه شدید ” رنگ های سال ” ! امسال شرکت پنتون ۲ رنگ را بعنوان رنگ سال ۲۰۲۱ معرفی کرد. انتخابیکه دارای یک فلسفه و هدف جالب است.

رنگ سال 2021

روز نهم دسامبر امسال پنتون رنگ سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد. انتخاب دو رنگ برای دومین بار در ۲۲ سال‌های اخیر . رنگ های زرد درخشان با کد PANTONE 13 – 0647  و خاکستری خنثی با کد  PANTONE 17 – ۵۱۰۴ . انتخاب دو رنگ که مستقل از هم هستند ولی مکمل یکدیگرند. نوعی از یگانگی و حمایت دو طرفه  . در حالیکه رنگ زرد درخشان ،روشن و سرزنده است , خاکستری خنثی استوار و قابل‌ اعتماد است .  ترکیبی که پیام قدرت ، خوشبینی و صبر را برای  یک سال چالش برانگیز به ما میدهد .

در صنعت معماری , این پالت رنگی ترکیبی از بازیگوشی و صلابت است . از این ترکیب در فضاهای عمومی ، دکوراسیون داخلی و فضاهای مراقبتی و بیشتر برای القای حس مثبت گرایی و انعطاف پذیری استفاده می شود.

در اوضاعی که مردم دنیا بدنبال راهی برای تقویت انرژی حیات بوسیله سرزندگی و نشاط هستند پنتون رنگ زرد درخشان رو به آنها پیشنهاد داده است. همچنینی برای القای حس جاودانگی و انسجام رنگ خاکستری خنثی معرفی شده است.

چند نمونه از استفاده رنگ سال ۲۰۲۱ در پوشاک را ملاحضه بفرمایید

 

رنگ سال 1400

 

رنگ سال 2021

 

رنگ سال 1400

در ادامه بعضی از کاربرد های رنگ سال ۲۰۲۱ را در در دکوراسیون ، معماری داخلی و فضاهای عمومی مشاهده میکنیم.

 

دکوراسیون

رنگ سال 1400

 

معمولا در ایران هم با یک تاخیر چند ماهه از رنگ های سال که پنتون اعلام میکند در محصولات استفاده میشود. پس فراموش نکنیم که رنگ سال ۱۴۰۰ ترکیب خاکستری خنثی و زرد درخشان خواهد بود. پودایران نیز محصولاتی دارد که در آن ها از رنگ سال ۱۴۰۰ به خوبی استفاده شده است.

اشتراک گذاری در
برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.