باکتری های مفید | باکتری های مضر | آلودگی حوله | الیاف حوله | حوله های آشپزخانه

نوشته شده توسط: پودایران
4 ماه قبل
139 بازدید

آیا حوله های شما می توانند شما را مریض کنند؟

هر حوله یک سرنوشت مخصوص به خود را دارد. بعنوان مثال سرگذشت یک حوله آشپزخانه از قفسه فروشگاه شروع شده و به آشپزخانه شما ختم می شود. در بین حوله های موجود در خانه شما حوله های آشپزخانه بیشتر از بقیه با آب و مواد شوینده و لکه ها و کثیفی های داخل آشپزخانه تماس دارند و به همین میزان نیز بیشتر در معرض آلوده شدن به باکتری ها و آلودگی ها می باشند. اگر شما بطور مرتب حوله ها نشویید و یا از یک حوله برای چند کار مختلف در خانه استفاده کنید ممکن است باعث انتقال باکتری ها و آلودگی های حوله به افراد مختلف پیرامون خودتان شوید.

باکتری های مفید

 

حوله آشپزخانه

 

باکتری های مفید

معرفی چند حوله خوب

برای خرید روی محصول مورد نظر کلیک کنید

Slide Slide

باکتری های مفید در برابر باکتری های بد!

قطعا میدانید که همه باکتری ها بد نیستند. ما در بدن خود نزدیک به یک تریلیون باکتری خوب داریم که نقش هایی همچون تجزیه پسماندهای بیولوژیک بدن و یا جذب مواد مغذی را ایفا می کنند و اگر اینها در بدن ما وجود نداشتند منجر به بیماری های همه گیر و کاهش شدید جمعیت جهان میشد.
این باکتری های مفید که ” پروبیوتیک ” نامیده میشوند بیشتر در مواد غذایی مثل ماست و کامبوجا یافت می شود.
باکتری های خوب به مقابله با باکتری های بدی مثل  escherichia coli (e. coli)  و گونه های مضر کلیفرم بر می خیزند. این باکتری های بد می توانند باعث بیماری شما شده و همین الان نیز درون حوله های آلوده شما در حال زندگی هستند.

 

باکتری های مفید

چگونه متوجه بشویم که بخاطر آلودگی حوله بیمار شده ایم؟

این باکتری ها مضر که در الیاف حوله شما پنهان میشوند میتوانند بیماری هایی با علایم آنفولانزا و سرماخوردگی در شما بوجود بیاورند. هرگاه این علایم را دیدید میتوانید حوله آلوده آشپزخانه تان را بعنوان اولین متهم مورد بررسی قرار دهید . این علایم میتواند شامل موارد زیر باشد :

  1. گرفتگی عضلات شکم یا دل درد
  2. گلو درد
  3. آبریزش بینی
  4. اسهال
  5. تب
  6. استفراغ و حالت تهوع

نتیجه گیری : با شستشوی منظم حوله های خود و یا تهیه حوله های جدید بجای قبلی ها از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید. البته در کنار شستشوی منظم و از رده خارج کردن حوله های کهنه باید مواد غذایی حاوی باکتری های مفید که با باکتری های مضر مقابله میکنند از جمله ماست پروبیوتیک و نوشیدنی کامبوجا را نیز مصرف کنیم.

برای آگاهی از نحوه صحیح شستشوی حوله می توانید دو مقاله روش شستشوی حوله آشپزخانه  و روشهای از بین بردن بوی بد حوله را مطالعه بفرمایید.

 

اشتراک گذاری در
برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.