وان حمام ژاپنی پیشنهاد ما به کسانی است که تمایل زیادی به اضافه‌کردن ویژگی منحصربه‌فرد اسپا به حمام خود دارند. یکی از به‌روزترین ترندها در وسایل حمام، وان‌های حمامی هستند که به سبک ژاپنی ساخته شده‌اند. طراحی این نوع وان‌ها به‌گونه‌ای است که فضای مجلل، آرامش‌بخش و آسیایی را برای افراد فراهم می‌کنند.

اما این وسیله به‌تازگی اختراع نشده است. این وان‌های کوچک و عمیق که به‌عنوان یک روش جایگزین برای حمام کردن در ژاپن استفاده می‌شود، از اجداد آن‌ها به نسل‌های بعد منتقل شده است. اگر شما نیز قصد خرید وان حمام را دارید با ما همراه باشید.

وان حمام ژاپنی

مفهوم وان حمام به سبک ژاپنی، با وان‌هایی که اغلب ما با آن آشنا هستیم، فرق می‌کند. برخلاف وان‌های حمامی که به سبک غربی طراحی شده‌اند و برای درازکشیدن مناسب هستند، این سبک از وان حمام معمولاً گرد است و نیمکتی دارد که فرد روی آن می‌نشیند.

طراحی این وان‌های کوچک و عمیق، به‌گونه‌ای است که موجب می‌شود بخش زیادی از بدن در آب فرو رود. در گذشته، آن‌ها برای شستشو روزانه بدن مورداستفاده قرار نمی‌گرفتند، بلکه برای حمام‌های آیینی، گرم‌کردن و آرامش بخشیدن به بدن به کار می‌رفتند. وان حمام ژاپنی به دلیل سبک متمایز، حجم کم و مزایای درمانی خود در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

وان حمام ژاپنی

وان حمام ژاپنی چگونه نام‌گذاری شد؟

مفهوم حمام کردن یا خیساندن در ژاپن از دل چشمه‌های آب گرم طبیعی که خانواده‌ها در آنجا خیس می‌شدند، متولد شد. سپس، در دوران «ادو»، جوامع ساخت حمام‌های محلی را آغاز کردند. در این حمام‌ها لوله‌کشی آب وجود داشت که از آب چشمه‌های آب گرم تغذیه می‌شد. مردم در آن زمان چاه‌هایی حفر کرده بودند تا آب چشمه‌های آب گرم را به سطح زمین بیاورند.

درست در همان دوران، حمام‌های خصوصی ساخته شدند. این حمام‌ها که «سو فورو» نام داشتند، این امکان را برای مردم فراهم می‌کردند که از حمامی گرم در خانه لذت ببرند و بدن خود را خیس کنند. بعدها، در سال 1964، زمانی که توکیو برای میزبانی المپیک آماده می‌شد، وان‌های حمام در حمام‌های کوچک نصب شدند. این وان‌ها که اکنون به‌عنوان وان حمام ژاپنی شناخته می‌شوند، برای اولین‌بار در این کشور معرفی شدند. در ژاپنی این سبک از وان حمام به “ofuro” یا “furo” معروف است که به “حمام” ترجمه می‌شود.

وان حمام ژاپنیمقایسه وان حمام سنتی با وان مدرن ژاپنی

برای ساختن معابد مقدس از چوب سرو خوشبو که به آن «هینکوکی» می‌گفتند، استفاده می‌شد. برای ساخت وان حمام سنتی نیز همان چوب را به کار می‌بردند. این نوع وان‌ها دارای یک صندلی یا نیمکت توکار هستند وکسانی که حمام می‌کنند، زمانی را که در وان سپری می‌کردند، روی آن می‌نشینند. با افزایش محبوبیت این نوع وان‌ها، ایده‌ها و الهاماتی جدیدی در مورد نحوه ساخت آن‌ها پدیدار شد.

وان حمام مدرن ژاپنی در اندازه‌ها، سبک‌ها، مواد و اشکال مختلف به بازار عرضه می‌شود. برخی از آن‌ها که اندازه کوچک‌تری دارند و به‌عنوان حمام تک‌نفره به فروش می‌رسند. برخی دیگر نیز بزرگ‌تر هستند فضای کافی برای استحمام چندین نفر را فراهم می‌کنند. همچنین، شما می‌توانید آن‌ها را طبق سلیقه یا نیاز خود سفارش دهید. به‌علاوه، وان‌های حمام عمیق و مدرن نسبت به وان‌های سنتی، می‌توانند آب با دما‌های بالاتری را تحمل کنند.

وان حمام ژاپنی

آیا وان ژاپنی ارزش خریدن دارد؟

اگر می‌خواهید وان حمامی راحت‌تر از یک وان معمولی داشته باشید و از مدت زمانی که در آن سپری می‌کنید، لذت ببرید، نیازی نیست به جست‌وجوی چیزی فراتر از وان حمام ژاپنی بپردازید. با خرید این وسیله آرامش، آسایش خاطر و راحتی را به‌آسانی به خانه خود ببرید. این وان همان چیزی است که برای مقابله با یک زندگی مدرن و پرهیجان نیاز دارید.

دلایلی برای خرید وان حمام

اول‌ازهمه باید گفت که وان حمام، به حمام شما زیبایی می‌بخشد و آنجا را مجلل نشان می‌دهد. علاوه بر این، دلایل دیگری نیز وجود دارند که وان حمام به سبک ژاپنی را به یک افزودنی عالی برای هر حمامی تبدیل می‌کنند. با دانستن این دلایل، هرکسی ترغیب می‌شود تا دراسرع‌وقت یکی از آن‌ها را بخرد.

وان حمام ژاپنی

فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند

یکی از مزایای شناخته شده وان‌های حمام عمیق این است که به‌گونه‌ای ساخته شده‌اند که فضای اندکی را تصاحب می‌کنند. آن‌ها در حمام شما، تا حد ممکن جای کمتری می‌گیرند و درعین‌حال وقتی درون نشسته‌اید احساس راحتی خواهید کرد. پس، اگر حمامی کوچک و تنگ دارید که وان معمولی در آن جا نمی‌شود، به‌جای وان‌های حمام غربی، یک وان ژاپنی برای خود تهیه نمایید.

هرچقدر که این وان حمام از طول کم دارد، در ارتفاع آن را جبران شده است. با استفاده از این وان‌ها فضای بیشتری از کف حمام برای استفاده شما باقی خواهد ماند. اما درعین‌حال آب زیادی برای خیس کردن کل بدن، در دسترس شما خواهد بود.

نسبت به وان‌های معمولی از آب کمتری استفاده می‌کند

وان حمام ژاپنی به طور سنتی 65.58 سانتی‌متر عمق دارد. یعنی زمانی که روی نیمکت داخل وان می‌نشینید آب تا چانه شما بالا می‌آید. باتوجه‌به اینکه این وان‌ها طول وان‌های معمولی را ندارند، برای پرکردن آن‌ها از آب کمتری استفاده می‌شود و سرتاسر بدن شما نیز در آب فرو خواهد رفت. در نتیجه، وان‌های ژاپنی با محیط‌زیست و جیب شما سازگاری زیادی دارند.

وان حمام ژاپنی

در سبک‌های بی‌شماری تولید می‌شوند

وان‌های حمام عمیق، عنصری زیبا و چشم‌نواز از اثاثیه حمام هستند و با فضای هر حمامی هماهنگ می‌شوند. درحالی‌که بسیاری از وان‌های معمولی تقریباً شبیه به هم هستند، وان‌های خیساندن ژاپنی در مدل‌های بسیار متفاوتی ساخته می‌شوند و اکنون از طیف گسترده‌ای از مواد تولید شده و به فروش می‌رسند. امکان دارد شما وان‌های حمامی با جنس‌های متفاوتی چون چوب سرو، سنگ، مس، فولاد ضدزنگ و حتی اکریلیک پیدا کنید.

مزایای سلامتی وان حمام به سبک ژاپنی

یک وان حمام به سبک ژاپنی علاوه بر اینکه لذت‌های اولیه‌ای چون فرو بردن آرام‌آرام بدن در وان حمام و گرمای آرامش‌بخشی را برای شما فراهم می‌کند، مزایای درمانی زیادی نیز به همراه دارد. تنها با یک‌بار استفاده از این نوع وان‌های حمام خواهید دید که روز بعد پرانرژی و شاداب هستید و با آمادگی کامل به سرکار خواهید رفت.

وان حمام ژاپنی

بهبود سلامت قلب

نشستن در یک وان حمام ژاپنی در آب داغ یا گرم موجب بالارفتن سرعت تپش قلب شما می‌شود. به این موضوع از این نقطه‌نظر نگاه کنید که این وان آب گرم برای قلب شما یک تمرین سالم محسوب می‌شود. هنگامی که در آب داغ غوطه‌ور می‌شوید، قلب شما سریع‌تر کار می‌کند. این امر سبب می‌شود که قلب شما قوی‌تر شود. علاوه بر این دما و فشاری که آب به سینه شما وارد می‌کند، ریه‌های شما را تمرین می‌دهد و تنفس شما را بهبود می‌بخشد. اما به یاد داشته باشید که وان آب داغ برای افرادی که سابقه بیماری قلبی دارند، توصیه نمی‌شود.

ازبین‌بردن دردهای عضلانی و مفاصل

فرورفتن در آب داغ باعث بهبود جریان خون را می‌شود و ثابت شده است که برای کاهش درد و التهاب مفاصل مفید است. به‌علاوه اگر تعدادی از عضلات بدن شما سفت و دردناک شده‌اند، توصیه می‌کنیم ساعاتی را درون وان ژاپنی بنشینید تا این عضلات تسکین پیدا کنند.

بهبود خلق‌وخوی

اگر زیاد دچار استرس می‌شوید و این شما را کلافه کرده است، باید بدانید که یک حمام آب گرم، تسکین‌دهنده فوق‌العاده‌ای برای استرس است. فرو بردن بدن در آب گرم، ذهن و بدن شما را به‌گونه‌ای آرام می‌کند که دوش گرفتن سرپایی به‌پای آن نمی‌رسد. تنهایی، سکوت و راحتی ناشی از آن، هر بار حال و هوای بهتری به شما خواهد بخشید.

کاهش سردرد

اگر شما نیز از سردرد رنج می‌برید وان حمام ژاپنی دوای درد شماست. خوب است بدانید که اغلب سردردها به دلیل باریک شدن رگ‌های خونی سر ایجاد می‌شود. استحمام در آب گرم یا داغ سبب افزایش جریان خون می‌شود. این افزایش جریان، کاهش فشار در آن رگ‌های خونی که سبب سردرد شما شده‌اند را به دنبال دارد.

تسکین علائم سرماخوردگی و آنفولانزا

شاید تابه‌حال شنیده باشید که بخور آب داغ مجرای تنفسی را باز می‌کند. تنفس در بخار داغ از دیرباز تا کنون برای تسکین طبیعی علائم سرماخوردگی و آنفولانزا مورداستفاده همگان قرار گرفته است. به همین ترتیب، اگر به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا شدید، بخار حاصل از وان به‌عنوان یک درمان طبیعی عمل می‌کند.

تسهیل به خواب رفتن شما

همان‌طور که پیش‌ازاین بیان کردیم، وان حمام به سبک ژاپنی استرس و آرامش عضلانی را که از حاصل از نشستن در آب گرم است، در پی دارد. به‌این‌ترتیب، علاوه بر شستشوی بدن، روح خود را نیز شستشو می‌دهید و مشکلات روحی را از روان خود پاک می‌کنید. در نتیجه، این نوع وان به مبارزه با بی‌خوابی رفته و به بهبود خواب شما کمک می‌کند.

افزایش رطوبت پوست، مو و چشم‌ها

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از کرم‌های آب‌رسان برای مراقبت و یا کاهش مشکلات پوستی وارد بازار می‌شوند. خیساندن عمیق بدن خود در وان ژاپنی، آب‌رسانی بدن شما را از همه جنبه‌ها تضمین می‌کند. به‌این‌ترتیب، شما به‌جای استفاده از یک محصول شیمیایی از یک روش طبیعی استفاده می‌کنید و نتیجه یکسانی می‌گیرید.

استحمام به سبک ژاپنی در خانه

استحمام در وان حمام ژاپنی راهی فوق‌العاده برای استراحت کردن و آرامش یافتن است. با این وان به زمان‌های گذشته سفر کنید و از آرامش، آیین و مراسم‌ها آن‌ها لذت ببرید. پس، اگر به فکر تهیه یک وان ژاپنی هستید، از آن همانند وان‌های غربی استفاده ننمایید. در وان خود به شیوة سنتی استحمام کنید. حمام کردم به شیوه سنتی چگونه است؟ با ما همراه باشید تا حمام کردن به روش سنتی را بیاموزید.

برای حمام به شیوه سنتی، ابتدا می‌بایست با دوش پاک‌سازی شروع کنید. سپس وان را با آب پر کنید، به‌طوری‌که وقتی در آن نشستید آب تا شانه یا چانه شما بالا بیاید. تا جایی که می‌توانید تحمل کنید از آب گرم‌تر استفاده نمایید. مقداری نمک دریای مرده «نمک اپسوم» و مقداری گیاهان خشک یا مواد معطر را به آب اضافه کنید.

در صورت تمایل یک موسیقی آرام‌بخش را پلی کنید تا ریتم دل‌انگیز آن در فضای حمام پخش شود. در نهایت در آب بنشینید و خود را رها کنید. بگذارید تا می‌توانید از فضای موجود لذت ببرید. پس از استحمام نیز با یک فنجان چای سبز معطر و گرم،‌احساس راحتی و آرامش خود را عمیق‌تر کنید.

 

چند ایده زیبا برای خرید یک وان حمام

اکثر وان‌های حمام ژاپنی وان‌های مستقل هستند. ازآنجایی‌که وان حمام ژاپنی معمولاً به فضای زیادی برای نصب نیاز ندارد، این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که حتی با فضای محدود بتوانید یکی از آن‌ها را در خانه خود داشته باشید. در ادامه چندین ایده و طرح برای ایده دادن به شما بیان شده است.

اگر به گذشته ژاپن علاقه دارید و به دنبال ایجاد تم سنتی ژاپنی برای حمام خود هستید، یک وان حمام چوبی، زیبایی زیادی به فضای حمام شما می‌بخشد. اما اگر دکوراسیون معاصر را ترجیح می‌دهید، پیشنهاد ما به شما فولاد ضدزنگ و وان‌های اکریلیک ساده و تمیز است. اگر می‌خواهید سبک کلاسیک و قدیمی‌تری داشته باشید، وان مسی کلاس بالایی دارد.

همچنین می‌توانید وان حمام خود را در فضای باز نصب نمایید. برای انتخاب چنین وان حمامی می‌توانید از همان روشی استفاده کنید که یک وان مستقل را برای استفاده در داخل خانه انتخاب می‌کنید. در این صورت، می‌توانید یک وان حمام بزرگ‌تر نیز تهیه کنید. اگر وان گرد سنتی ترجیح شما نیست، می‌توانید از وان‌های حمام مربعی شکلی استفاده کنید که به بازار عرضه می‌شوند.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید فضای بیرونی خود را به یک لنگرگاه شرقی زیبا تبدیل کنید، اضافه‌کردن یک عرشه چوبی برای هماهنگی با وان حمام، ایده خوبی به نظر می‌رسد. تنها محدودیت برای طراحی وان حمام ژاپنی، تخیل شماست!

نظرات نهایی در مورد وان حمام ژاپنی

وان حمام ژاپنی باتوجه‌به تمام مزایایی که برای فرد دارد، موردتوجه بسیاری قرار می‌گیرد. به‌جرئت می‌توان گفت که اغلب اشخاص تمایل دارند که یکی از آن‌ها را در خانه خود داشته باشند. شما چطور؟ آیا با وجود تمام محسناتی که این نوع وان دارد می‌توانید دست رد به سینه آن بزنید؟

این وان مانند یک وان آبگرم مجلل در خانه شماست و آرامش ذهنی، بدنی و روحی شما را در پی دارد. آیا تابه‌حال سعی کرده‌اید در یکی از این وان‌های غوطه‌ور شوید؟ اگر چنین است، حس بی‌نظیری که برای شما ایجاد کرده است، شما را وادار به خرید یکی از آن‌ها می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه محصول
تماس با کارشناس فروش